S námi nemůžete prohloupit při koupi nemovitosti
Potřebujete rychle PENB štítek pro váš dům?

Nemáte podklady pro vystavení štítku?

 

Co Vám nabídneme

  • pokud nemáte podklady, tak Vám nemovitost zaměříme
  • vypracujeme projektovou dokumentaci pro PENB
  • vypracujeme PENB

Působíme v celé ČR!

 

Objednávka zde

 

 

Průkaz energetické náročnosti je nutno od 1.1.2009 přikládat k žádosti o stavební povolení každé nové stavby

- od 1.1.2013 i při rekonstrukcích budov

- Od r.2013 je nutné ke stavebnímu řízení dokládat i souhlas SEI (státní enrgetické inspekce) se zpracováním průkazu.

- Od 1.1.2013 se průkaz PENB dokládá i při prodejích a pronájmech budovy nebo její části. Průkaz PENB přitom nesmí být starší 10 let.

- Provozovatelé budov s celkovou plochou větší než 1 000 m2, které jsou přístupné veřejnosti, jsou povinni průkaz ENB viditelně vyvěsit. Cílem je informovat kupujícího či nájemce o energetické náročnosti objektu, tzn. předpokládaných nákladech na energie pro provoz objektu.

 

Počínaje rokem 2013 se rozšiřuje povinnost zpracovávat průkaz PENB na

- domy

- byty

které se prodávají nebo pronajímají

 

Uvedená povinnost vyplývá ze směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/91/ES. V ČR byla tato praxe zavedena v roce 2009, přičemž postup stanovuje vyhláška č. 148/2007 Sb., o energetické náročnosti budov (ENB). Průkazy PENB se zpracovávají na celou budovu, přičemž se uvádí celková roční spotřeba kWh na 1 m2. Pokud se počínaje rokem 2013 majitel rozhodne prodat nebo pronajmout třeba jen jeden jediný byt v domě, přičemž tento dům nemusí být nový ani rekonstruovaný, musí si už průkaz ENB (PENB) obstarat a dům označit na viditelném místě štítkem s údaji o energetické náročnosti objektu (ENB). Další významnou novinkou je totiž rozšíření této povinnosti na budovy a byty se součtem užitných podlahových ploch nad 50 m2, což jsou prakticky všechny. Povinnost rozšiřující certifikaci i na prodávané a pronajímané byty vyplývá ze směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2010/31/EU.